אובדן כושר עבודה לרופאים

בחירת עורך דין זה לא משחק! ההמלצה שלנו –
עו"ד הראל יטיב!

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

אובדן כושר עבודה לרופאים

אובדן כושר עבודה לרופאיםאם הינך רופא/ה, ועברת תאונה כלשהי במהלך עבודתך, אשר הותירה בך נזק רפואי שהשפיע על כושר העבודה שלך, באופן מלא או חלקי, לזמן קצוב או בלתי קצוב, דע/י כי ביכולתך לקבל פיצויים על כך. הביטוח הלאומי מעניק מגוון אפשרויות קצבה אפשריים עבור מקרים שונים בקשת הרחבה של מקרי אובדן כושר העבודה. לאחר הגשת תביעת אובדן כושר עבודה לרופאים והוכחתה, משלם הביטוח הלאומי קצבאות ופיצויים. ישנן שתי קבוצות עיקריות של מקרי אובדן כושר עבודה, ועל מנת לאשר זכאות לפיצויים אלו על פגיעתך לחסות תחת הגדרות חוק הזכאות למקרים אלו.

אובדן כושר עבודה והפיצויים המתקבלים בגינו

אובדן כושר עבודה הוא מצב אשר שבו אבד כושר העבודה שלך, באופן חלקי או מלא, לזמן קצוב או בלתי קצוב, עקב פגיעה מעבודה. בגין כך, מתקבלים פיצויים ע"י הביטוח הלאומי. החוק מתייחס לשני סוגי פגיעות עיקריים אשר מאפשרים זכאות זו. שני סוגי פגיעות אלו מהותם בפגיעה מעבודה שהתרחשה עקב מילוי תפקידך כרופא/ה. רמת הפגיעה שלך כמובן תשפיע באופן ישיר על גובה הפיצוי וכן על תנאי קבלתו.

שני סוגי הפגיעות מתחלקים לשתי קבוצות זכאות פגיעה מעבודה: תאונת עבודה ומחלת מקצוע. תאונת עבודה היא אירוע חד פעמי, שהתרחש בזמן העבודה, בנסיעה אל או חזרה מן העבודה שלך כרופא/ה. סוג המקרה השני הוא מחלת מקצוע. מחלת מקצוע מוגדרת כאחד האירועים המופיעים בתקנות המיוחדות של הביטוח הלאומי. כאן מדובר במצב רפואי מתמשך, שארע כתוצאה מפגיעת עבודה כרופא/ה. עבור כל אחד מסוגי פגיעות אלו, בהוכחתו כמובן, מעניק הביטוח הלאומי את האפשרות לתביעה וקבלת פיצויים וקצבאות. 

ככל שאכן ותאושר התביעה, ויוכח כי הינך חוסה תחת הגדרות החוק לאחד מסוגי פגיעות אלו, תהיה זכאות לקבלת פיצויים וקצבה. כחלק מכך, יש לוודא כי הפגיעה עונה על הפרמטרים בגינם מעניק החוק פיצוי. הראשון: בדיקת כושר העבודה, והוכחתו. זאת באמצעות הנפקת מסמכים רפואיים, אישורים מתאימים, עדויות וראיות נוספות ורבות ככל האפשר. בדיקה זו בודקת האם הינך מצויה במצב בו אינך מסוגלת לעבוד עוד, בעבודתך כרופא/ה או בעבודה מתאימה אחרת, באופן חלקי או מלא, לזמן קצוב או בלתי קצוב. לאחר מכן נערכת בדיקה נוספת ובה נבדק האם במהלך 72 השעות הסמוכות לתאונה נבדקת בבדיקה רפואית על ידי רופא, והאם ישנן אסמכתאות המעידות על כך.

ככל ששני הפרמטרים הללו מוכחים, מאושרת גם תביעת הפיצויים שלך, ומתקבלים דמי הפגיעה. דמי הפגיעה יתקבלו בשיעור של כ-75 אחוזים מההכנסה החייבת בדמי ביטוח, עבור שלושת החודשים הקודמים לתאונה. הנוסחה היא הסכום המתקבל חלקי 90, ועד למקסימום דמי פגיעה לכל היותר.

יצוין, כי הביטוח הלאומי איננו מקל, בודק ועוקב אחר מגוון רחב של פרמטרים, ביניהם פיזיים ומנטליים, פשוטים או מורכבים כאחד. זאת במטרה להרכיב את התמונה המלאה צופה הווה ועתיד. בין היתר נבדק האם השגרה השתנה, מה היה קודם לאירוע, מה מתרחש כעת, האם צפויה חזרה לשגרה בקרוב או פגיעה ממשית מתמשכת ועוד. כמו כן נבדקות גם פעולות פשוטות ושגרתיות, כאמור, כמו אכילה, הליכה, נהיגה ועוד וכן נבדק זמן ההחלמה המוערך. ככל יהא זה זמן החלמה ארוך יותר, גם הקצבה תהיה גבוהה יותר בהתאמה.

הפיצויים האפשרים מתחלקים לשני סוגים עיקריים גם כן. סוג הפיצווי הראשון האפשרי למימוש הוא קבלת דמי פגיעה. סוג הפיצוי השני הוא קבלת גמלת נכות הניתנת באישור הועדה הרפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי, לאחר בדיקות הועדה וקבלת אישורים מתאימים. כל זאת בתנאי שאכן הפציעה בעת מילוי תפקידך הוכחה כאירוע הרפואי אשר הותיר אותך במצב של אובדן כושר עבודה.

ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאים

אם הינך רופא/ה, דע/י כי הסדרת ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאים משמעותי עבורך במיוחד. ביטוח אובדן כושר עבודה הוא ביטוח שנועד להבטיח עבורך קבלת קצבה חודשית, במקרה שבו אכן ייגרם אובדן כושר עבודה עקב נזק רפואי במהלך עבודתך כרופא/ה. ביטוח אובדן כושר עבודה הוא רכיב בקרן הפנסיה או בביטוח המנהלים שלך, אשר נועד לדאגה לעתידך ולרווחתך בכל מקרה שבו תזקקי לכך. באמצעות פוליסת הביטוח, הינך דואגת להבטיח עבור עצמך תשלום קצבה חודשית במקרה של אובדן כושר עבודה, כאמור במקרה בו לא יהיה אפשרי עבורך לכלכל את עצמך.

חשוב לציין, אף בהיותך שכירה תחת בית החולים/ קופת החולים או באופן עצמאי, בכל מקרה, את/ה הוא הגורם אשר יבחר את מסלול הביטוח שלך, ואת/ה בלבד. אם ישנו ממונה עליך, אין באפשרותו להתערב או לערוב להחלטה זו כלל וכלל. 

ישנם סוגים רבים של ביטוחים פנסיוניים שמאפשרים קבלת פיצויים בגין אובדן כושר עבודה במקרה הצורך, ובאפשרותך לבחור את המועדף עליך, וכן את המסלול הנכון לך. בהתאמה לבחירת המסלול הנבחר, משתנה גובה הסכום שיתקבל, כקצבה חודשית עבורך אם וכאשר ידרש. יצוין, כי חיסכון קופת גמל אינו מספיק לצרכי מימוש אובדן כושר עבודה, ואינו כולל כיסוי ביטוחי מפני אובדן כושר עבודה או מפני מוות.

ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאים דרך קרנות פנסיה הוא מצוין, ואחד מביטוחי אובדן הכושר הטובים ביותר.מדובר בקרנות פנסיה מקיפות אשר כוללות אובדן כושר עבודה, ומאפשרות קבלת פיצויים, אף לעיתים עבור מצבים של מחלה קיימת. ביטוחים מעין אלו נכנסים לרוב לתוקף כחמש שנים (60 חודשים) מיום ההצטרפות לאותה קרן פנסיה. אולם, יעלו, כמובן, בהתאם, יותר מאשר הסדרת ביטוח אובדן כושר עבודה סטנדרטי.

החשיבות שבהיוועצות בעו"ד טרם הגשת תביעה לאובדן כושר עבודה לרופאים

אם הינך רופא/ה, ונקלעת למצב בו התרחש בחייך מאורע שכלל סיטואציה רפואית פתאומית, שמנעה ומונעת ממך המשך עבודה, באופן חלקי או מלא, לזמן קצוב או בלתי קצוב, דע/י כי ישנה חשיבות גבוהה במיוחד בהיוועצות בעו"ד מקצועי ומנוסה המתמחה בתחום. 

מצבים אלו של אובדן כושר עבודה מהווים אירוע קריטי בחייך, שהייעוץ עם איש מקצוע יוכל לעשות את ההבדל המהותי והמשמעותי שבין הגשת  תביעה עם ייעוץ משפטי או לאו.

ודאי שכן! מצבים מסוג זה של פגיעה מעבודה ואובדן כושר עבודה הם השלב הקריטי ביותר להיוועצות בעורך דין טרם הגשת תביעה, שכן לאחר מכן לא תהא אפשרות לחזור אחורה. על מנת להוות ביטחון עבורך בקבלת כספי הפיצויים שלך המגיעים לך, וקבלת כל זכויותיך, פנה/י אלינו ונשמח לסייע.

אובדן כושר עבודה לרופאים

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב!
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

משרד עו״ד הראל יטיב

מומחים לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!