הזכויות שלך לאחר תאונת דרכים המוכרת כפגיעת עבודה

בחירת עורך דין זה לא משחק! ההמלצה שלנו –
עו"ד הראל יטיב!

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

מתי תאונת דרכים תחשב כתאונת עבודה

תאונת דרכים יכולה להיחשב כתאונת עבודה אם היא עונה על אחד משלושת התנאים הבאים:

 • התאונה אירעה במהלך העבודה או בדרך לעבודה או ממנה.
 • התאונה אירעה במהלך הפסקה בעבודה, במקומות המיועדים לכך.
 • התאונה אירעה בנסיבות אחרות, שנקבעו בתקנות, הקשורות לעבודה.

הזכויות של נפגעי תאונות דרכים המוכרות כפגיעות עבודה

נפגעי תאונות דרכים המוכרות כפגיעות עבודה זכאים למגוון זכויות, ובהן:

 • תשלום דמי פגיעה (עד 91 ימים).
 • קצבת נכות מעבודה בגין אובדן כושר עבודה.
 • החזר הוצאות בגין טיפולים רפואיים, תרופות ונסיעות לטיפולים.
 • סיוע בשיקום מקצועי והכשרה מקצועית.

ההליך להכרה בתאונת דרכים כפגיעת עבודה

כדי להכיר בתאונת דרכים כפגיעת עבודה, יש להגיש תביעה לביטוח לאומי. התביעה צריכה להיות מוגשת תוך שנה מהתאונה.

ביטוח לאומי תחליט אם להכיר בתאונה כפגיעת עבודה על סמך הראיות שתוגשנה לה. הראיות יכולות לכלול דו"ח משטרה, דו"ח רפואי ותצהירים של עדים.

תאונת דרכים

המלצות לנפגעי תאונות דרכים

אם נפגעת בתאונת דרכים, מומלץ לך לנקוט בצעדים הבאים:

 • דווח על התאונה למעביד ולביטוח לאומי.
 • קבל טיפול רפואי בהקדם האפשרי.
 • אסוף את כל הראיות הרלוונטיות, כגון דו"ח משטרה, דו"ח רפואי ותצהירים של עדים.
 • שמור את כל הקבלות עבור הוצאות רפואיות.
 • פנה לעורך דין תאונות דרכים המתמחה בנזקי גוף כדי לקבל ייעוץ וסיוע.

היתרונות בהכרה בתאונת דרכים כפגיעת עבודה

הכרה בתאונת דרכים כפגיעת עבודה מעניקה לנפגע מספר יתרונות, ובהם:

 • זכאות לדמי פגיעה וקצבת נכות.
 • החזר הוצאות רפואיות.
 • סיוע בשיקום מקצועי.
 • קבלת פיצויים ממעסיקים או צדדים שלישיים אחראים.

נפגעי תאונות דרכים המוכרות כפגיעות עבודה זכאים למגוון זכויות, הכוללות דמי פגיעה, קצבת נכות, החזר הוצאות רפואיות וסיוע בשיקום מקצועי. כדי להכיר בתאונת דרכים כפגיעת עבודה, יש להגיש תביעה לביטוח לאומי תוך שנה מהתאונה. מומלץ לנפגעי תאונות דרכים לפנות לעורך דין מומחה לצורך ייעוץ וסיוע.

הבדלים בין תאונת עבודה רגילה לתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

חשוב לציין כי במקרה של תאונת דרכים המוכרת כתאונת עבודה, קיימים מספר הבדלים משמעותיים בהשוואה לתאונות עבודה רגילות. ראשית, ההכרה בתאונת דרכים כפגיעת עבודה אינה שוללת את האפשרות לקבלת פיצויים נוספים ממעסיקים או צדדים שלישיים אחראים. זאת בניגוד לתאונות עבודה רגילות, שבהן הפיצוי מביטוח לאומי עשוי להיות תחליף לפיצויים אחרים.

ההבדל השני נוגע לסוגיית ההוכחה. בתאונות עבודה רגילות, על הנפגע להוכיח כי היה תוך כדי ועקב העבודה. במקרה של תאונת דרכים, ההוכחה אינה פשוטה כל כך, שכן התאונה עלולה להתרחש במקומות שונים ובנסיבות שונות. עם זאת, ישנן מספר הנחות עובדתיות המיטיבות עם נפגעי תאונות דרכים, אשר עשויות לסייע בהוכחת הקשר לעבודה.

 

ייעוץ משפטי למניעת סירוב הכרה בתאונה כפגיעת עבודה

על אף הזכויות הרבות המוקנות לנפגעי תאונות דרכים המוכרות כפגיעות עבודה, חשוב לציין כי ביטוח לאומי נוטה לעיתים לסרב להכיר בתאונות ככאלה. הסיבות לסירוב עלולות להיות מגוונות, החל מדיווח מאוחר על התאונה ועד לנסיבות התאונה עצמה. לכן, נפגעי תאונות דרכים מומלץ לפנות לעורך דין תאונות דרכים מנוסה לצורך ייעוץ וסיוע.

ייעוץ משפטי מקצועי יכול לסייע לנפגעי תאונות דרכים למקסם את זכויותיהם, למנוע אפשרות של סירוב הכרה בתאונה כפגיעת עבודה ולמצות את מלוא הפיצויים המגיעים להם. עורך דין מומחה בתחום תאונות דרכים יוכל לבחון את פרטי התאונה ולגבש אסטרטגיה משפטית מתאימה להכרה בתאונה כפגיעת עבודה, לרבות סיוע בהכנת תביעה לביטוח לאומי וייצוג בהליכים משפטיים במידת הצורך.

חשיבות התיעוד הרפואי בהכרה בתאונה כפגיעת עבודה

תיעוד רפואי הוא אלמנט חשוב מאוד בהכרה בתאונת דרכים כתאונת עבודה. ביטוח לאומי בוחן בקפידה את התיעוד הרפואי של הנפגע על מנת לקבוע את הקשר בין התאונה לפגיעותיו. תיעוד רפואי מלא ומפורט יכול לתמוך באופן משמעותי בטענת הנפגע להכרה בתאונה כפגיעת עבודה.

נפגעי תאונות דרכים צריכים לתעד כל פגיעה, כאב או אי נוחות רפואית שחוו בעקבות התאונה. מומלץ לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי לאחר התאונה ולדרוש תיעוד רפואי מלא מכל טיפול רפואי שקיבלו. תיעוד זה יכול לכלול דוחות רפואיים, צילומי רנטגן, בדיקות הדמיה ותוצאות בדיקות מעבדה.

איסוף ראיות להוכחת הקשר בין התאונה לעבודה

בנוסף לתיעוד רפואי, איסוף ראיות נוספות יכול לסייע בהוכחת הקשר בין תאונת הדרכים לעבודה. ראיות אלו יכולות לכלול דו"ח משטרה, תמונות מזירת התאונה, דו"חות המעקב אחר הרכב המעורב בתאונה והצהרות עדים.

דיווח על התאונה למעביד בתוך זמן סביר לאחר התרחשותה מהווה גם הוא ראיה תומכת. יש לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים, כגון אישורי מחלה, תכתובות עם המעסיק ועם ביטוח לאומי, כדי לתמוך בטענה להכרה בתאונה כפגיעת עבודה.

עורך דין נזקי רכוש רכב – היתרונות בהיוועצות עם איש מקצוע מנוסה

בהקשר של תאונות דרכים המוכרות כפגיעות עבודה, עורך דין נזקי רכוש רכב ממלא תפקיד משמעותי בסיוע לנפגעים לממש את זכויותיהם. מעבר לסיוע בהכרה בתאונה כפגיעת עבודה, עורך דין מיומן יכול להגן על האינטרסים של הנפגעים בהיבטי רכוש.

תאונות דרכים עלולות לגרום נזקי רכוש משמעותיים לרכבים המעורבים. עורך דין נזקי רכוש רכב יוכל לסייע לנפגעים בהערכת הנזקים לרכבם, בתהליך מול חברות הביטוח וכנגד צדדים שלישיים האחראים לנזק. ייעוץ משפטי מקצועי יכול למנוע מקרים של תת-פיצוי או סירוב לכיסוי נזקים.

הכרה בנזקי רכוש במסגרת תאונת דרכים כתאונת עבודה

חשוב לציין כי במסגרת תאונת דרכים המוכרת כפגיעת עבודה, נזקי הרכוש של הנפגע עשויים להיות מוכרים גם כן כפגיעה על ידי ביטוח לאומי. כך, בנוסף לפיצוי בגין פגיעות גופניות, נפגעי תאונות דרכים זכאים גם לפיצוי בגין נזקי הרכוש שנגרמו להם בעקבות התאונה.

על מנת להכיר בנזקי הרכוש כפגיעת עבודה, נדרש להוכיח כי הנזקים נגרמו כתוצאה ישירה מן התאונה וכי הרכב שימש לצורך עבודה או בדרך לעבודה או ממנה. עורך דין תאונות דרכים מנוסה יוכל לסייע לנפגעים בהגשת תביעה לביטוח לאומי להכרה בנזקי הרכוש כפגיעת עבודה ובקבלת הפיצוי המגיע להם.

אופן חישוב הפיצוי בגין נזקי רכוש

אופן חישוב הפיצוי בגין נזקי רכוש בתאונת דרכים כתאונת עבודה שונה מאופן החישוב של פיצוי בגין נזקי רכוש בתאונות דרכים רגילות. ביטוח לאומי יקבע את הפיצוי על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי, אשר מתחשבות בגורמים כגון שווי הרכב לפני התאונה, חומרת הנזק והאפשרות לתקן את הרכב.

עורך דין נזקי רכוש רכב יוכל לסייע לנפגעים להבין את אופן חישוב הפיצוי ולוודא כי הם מקבלים את הפיצוי המגיע להם. ייעוץ משפטי מקצועי יכול להגדיל את הסיכויים לקבל פיצוי מלא בגין נזקי הרכוש שנגרמו בתאונת דרכים.

ייצוג משפטי בהליכים מול חברות הביטוח

במקרים רבים של תאונות דרכים, נדרש הנפגע להתמודד מול חברות הביטוח לשם קבלת הפיצוי המגיע לו. חברות הביטוח עשויות להקשות על הנפגעים ולחלוק על אחריותן למתן פיצוי. עורך דין תאונות דרכים מיומן יוכל לייצג את הנפגעים בהליכים משפטיים מול חברות הביטוח ולדרוש את הפיצוי המגיע להם.

עורך דין מנוסה יערוך בדיקה מקדימה של המקרה, יאסוף ראיות ויפנה לחברת הביטוח בשם הנפגע. הוא ידע להציג את הטענות המשפטיות הרלוונטיות ולבסס את אחריותה של חברת הביטוח. בנוסף, עורך דין יוכל לנהל משא ומתן עם חברת הביטוח ולהשיג הסדר פשרה הוגן עבור הנפגע.

סיוע משפטי בתביעות צד ג'

כאשר תאונת דרכים מתרחשת עקב רשלנותו או התנהגותו הלא חוקית של צד שלישי, כגון נהג אחר או רשות מקומית, הנפגע עשוי להיות זכאי להגיש תביעה אזרחית נגד אותו צד שלישי. עורך דין תאונות דרכים יוכל לסייע לנפגע בתהליך הגשת התביעה ולנהל אותה עד להשגת התוצאה הרצויה.

עורך דין מומחה יחקור את נסיבות התאונה, יאסוף ראיות ויבנה אסטרטגיה משפטית יעילה. הוא ייצג את הנפגע בבית המשפט, ינהל את ההליכים וידרוש את הפיצוי המלא המגיע לנפגע בגין נזקי הגוף והרכוש שנגרמו לו.

חשיבות הבחירה בעורך דין מנוסה

בחירת עורך דין תאונות דרכים מנוסה ומיומן חיונית למימוש זכויותיו של הנפגע ולהשגת פיצוי מלא. עורך דין ששי לב מכיר היטב את ההיבטים המשפטיים של תאונות דרכים ובקיא בנהלים ובתקנות של ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

עורך דין מיומן יוכל לכוון את הנפגע לאורך כל התהליך המשפטי, להסביר את זכויותיו ולתמוך בו רגשית. הוא ידאג לאיסוף כל הנתונים והראיות הרלוונטיות ויבנה אסטרטגיה משפטית שתמקסם את הפיצוי המגיע לנפגע.

תאונת דרכים

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב!
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

משרד עו״ד הראל יטיב

מומחים לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!