חשוב להכיר – עורך דין לנכות כללית

בחירת עורך דין זה לא משחק! ההמלצה שלנו –
עו"ד הראל יטיב!

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

 

נכות כללית היא מצב שבו אדם תושב ישראל מעל גיל 18 ועד לגיל פרישה זכאי לקצבה ולתנאים מיוחדים בעקבות מחלה, תאונה או בעיה מולדת הגורמים לנכות פיזית, שכלית או נפשית. כדי להבטיח קבלת הזכויות המלאות מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בנכות כללית, אשר יש לו ידע וניסיון בתחום. עורך דין לנכות כללית יוכל לסייע לכם להשיג את מלוא מימוש זכויותיכם בלי עגמת נפש ובלי סיבוכים מיותרים בהבנת הבירוקרטיה. הנה כל מה שחשוב שתדעו.

עורך דין לנכות כללית – מאיפה מתחילים?

בעת הגשת תביעה לקצבת נכות כללית לביטוח הלאומי יש לעמוד בקריטריונים שקבע המוסד לביטוח לאומי. זכאות לקצבה תינתן למי שאינו יכול לעבוד ולהתפרנס כפי שעשה לפני האירוע שהוביל לנכות הכללית ושהכנסתו נמוכה מהמינימום שנקבע בחוק. ההכרה בנכות נעשית על ידי רופא מטעם ביטוח לאומי הקובע נכות של לפחות 60% או 40% במקרים של ליקויים רפואיים נוספים כאשר אחד מהם חייב להיות מעל 25%. עקרת בית נדרשת להוכיח נכות של לפחות 50%. הליך זה כולל ועדות רפואיות בהן נדרש להוכיח באמצעות מסמכים רפואיים כי הפגיעה מונעת מהתובע לעבוד ולהתפרנס כפי שעשה קודם לכן. במקרים אלו, עורך דין נכות כללית יכול לסייע בהצגת הטיעונים בצורה מקצועית ולהגדיל את הסיכויים לזכאות ולייצג את התובע בוועדות ובערעורים במידת הצורך.

מה בדרך כלל בר השפעה על גובה קצבת הנכות?

גובה קצבת הנכות נקבע בחוק ומתעדכן מעת לעת. נכה עם פגיעה של 75% ביכולת התעסוקתית יקבל את מלוא הקצבה, בעוד שמדרגות נכות אחרות יקבלו חלק יחסי מהסכום המקסימלי. גורמים נוספים המשפיעים על גובה הקצבה כוללים את מספר הילדים עד גיל 18 והשכר של בן או בת הזוג. הקצבה ניתנת עד גיל הפרישה בו מתחילים לקבל קצבת זקנה במקום קצבת הנכות.

איך אפשר להתחיל בתהליך תביעת הנכות?

הדבר הכי חשוב לפני הכל הוא לפנות אל עורך דין לנכות כללית שיוכל לסייע לכם באיסוף המסמכים הנדרשים, יגיש את התביעה לביטוח הלאומי וילווה אתכם לאורך כל התהליך כולל ועדות רפואיות וערעורים במידת הצורך. יש לזכור שהזכאות לקצבה מתחילה רק לאחר 90 יום מהמועד בו חלה אי הכשירות להשתכר. חשוב לדעת שגם אדם שעובד עשוי להיות זכאי לקצבת נכות כללית. הקצבה תהיה בגובה כזה שהשכר והקצבה יחד יהיו גבוהים יותר מהקצבה לבדה. ביטוח לאומי מפרסם את התקרות הרלוונטיות בהתאם לדרגות הנכות והשכר.

חשוב שיהיה לכם על מי לסמוך במסע הרגיש בו אתם נמצאים

כאשר אתם נמצאים בסיטואציה בה יש צורך בהתנהלות מול ביטוח לאומי ובכלל כל ארגון ציבורי המצריך בירוקרטיה חשוב שיהיה לכם מי שמלווה אתכם ברמה המקצועית ועליו אפשר לסמוך. עורך דין לנכות כללית יוכל ללוות אתכם מתחילת הדרך ועד לרגע בו אתם כבר מקבלים את הקצבה. מדובר בנושא מאד רגיש המצריך מכם מענה לשאלות רבות ותמיכה ברמה גבוהה. משרד עורכי הדין רענן ללזר הוא ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום תביעות מול ביטוח לאומי, חברות ביטוח ומול משרד הביטחון. לעוד מידע על פטור ממס הכנסה עקב נכות לחצו כאן

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב!
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

משרד עו״ד הראל יטיב

מומחים לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!