באם כדאי לכם לרכוש ביטוח חיים?

בחירת עורך דין זה לא משחק! ההמלצה שלנו –
עו"ד הראל יטיב!

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

ביטוח חיים
ביטוח חיים

חרף ההתפתחות הרפואית המואצת של השנים האחרונות, שמעלה באופן מתמשך את תוחלת החיים הצפויה לכל אחד מאתנו, הרי שאין מנוס מלהכיר בעובדה שבסופו של דבר, כולנו בני תמותה, ויגיע היום שבו גם אנחנו נמות. בעוד שמרביתנו נזכה ככל הנראה למות בשיבה טובה, הרי שתמיד קיים החשש ממקרה מוות פתאומי, בין אם כתוצאה מתאונה, ממחלה קשה, או מנסיבות אחרות ובלתי צפויות.

בעבור רבים, יחד עם החשש הטבעי מהמוות, קיים גם החשש לעתידם של בני המשפחה אשר נותרים מאחור, ובין היתר מההיבט הכלכלי. במדינת ישראל של שנת 2014, בשעה שיוקר המחייה רק הולך וגובר, ובשעה שהמשכורת הממוצעת עומדת במקום, פטירתו של אחד מבני המשפחה, ובדגש על המפרנס העיקרי, עלולה להטיל את המשפחה האבלה למערבולת כלכלית, אשר תוצאותיה יהיו קשות מנשוא.

ביטוח חיים (ריסק)

ביטוח חיים, המכונה גם ביטוח ריסק, הוא סוג מיוחד של כיסוי ביטוחי, המסופק מטעם חברות הביטוח בישראל, ונועד להעניק פיצוי כספי בסכום מוסכם במידה והמבוטח הולך לעולמו. סכום הפיצויים, אשר משולם לבני משפחתו של הנפטר, נועד להקל על בני המשפחה את ההתמודדות הכלכלית עם השלכות מותו של המבוטח, ולהבטיח כי גם במותו, הנפטר יוסיף ויסייע לבני משפחתו מבחינה כלכלית.

בדומה לסוגי ביטוח נוספים, גם ביטוח חיים (ריסק) מורכב משורה ארוכה של פוליסות שונות, אשר כוללות תנאים שונים ומגוונים המזכים בפדיון הפוליסה. בהתאם לכך, הפרמיה החודשית אשר המבוטח מחויב בתשלום לחברת הביטוח, משתנה באופן משמעותי בין פוליסה לפוליסה. כמו כן, גם הרגלי חייו של המבוטח, ובדגש על עיסוק בפעילויות מסוכנות, עישון כבד, וכן גורמי סיכון נוספים, אף הם עשויים להעלות את גובה הפרמיה.

יש להבהיר בהקשר זה, כי בעוד שחלק מפוליסות הביטוח נועדו להעניק כיסוי כלכלי שוטף לבני משפחתו של המבוטח בעת פטירתו, וזאת במסגרת תשלום חודשי לאורך תקופת זמן מוסכמת, הרי שפוליסות ביטוח אחרות קובעות כי בעת פטירתו של המבוטח, בני משפחתו יזכו בפיצוי כספי חד פעמי, אשר אף הוא נקבע מראש.

מרבית חברות הביטוח מאפשרות למבוטח לבחור בין שני סוגי הביטוח, וזאת בהתאם לגובה הפרמיה החודשית אותה הוא מעוניין לשלם.

האם כדאי לרכוש ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא ביטוח יוצא דופן ביחס לסוגי ביטוח אחרים הקיימים בשוק, כגון ביטוח רכב, ביטוח דירה ועוד. בעוד שביטוחים אלו נועדו להגן על המבוטח מפני התרחשותו של אירוע בלתי צפוי, הרי שביטוח חיים נועד למימוש באופן כמעט וודאי, שכן כידוע, כולנו בני תמותה.

מסיבה זו, על פניו נראה כי מדובר בהשקעה חכמה לטווח הארוך, אשר עשויה לשמש כחלופה טובה לביטוח הפנסיוני הרגיל של מרבית העובדים בישראל.

עם זאת, חשוב לזכור כי לא תמיד ביטוח החיים יוצא משתלם בטווח הארוך. כך לדוגמא, במידה ואדם בריא בגופו ובנפשו, אשר לפניו עוד שנות חיים ארוכות, בוחר להירשם לביטוח חיים, קיימת האפשרות כי סכום הפרמיה שישלם במהלך שנות חייו הנותרות יעלה על סכום הפיצוי אשר יימסר למשפחתו בבוא הזמן.

כמו כן, ובחישוב כלכלי, לא תמיד ביטוח החיים הוא ההשקעה הטובה ביותר, אשר תניב את הרווח הכספי הגדול ביותר.

לאור האמור, וטרם הבחירה בביטוח חיים, חשוב מאוד להקפיד ולבחון את מגוון הפוליסות השונות הקיימות בשוק, וכן לבדוק אופציות נוספות להשקעה, אשר עשויות להיווכח כמניבות יותר בטווח הארוך.

בסופו של דבר, ביטוח חיים, בדומה לביטוח מסוגים אחרים, צפוי להתאים לחלק מהאוכלוסייה, אך לא לכולה.

ראו גם:

ביטוח פנסיה

ביטוח מנהלים

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב!
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

משרד עו״ד הראל יטיב

מומחים לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!