ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי

בחירת עורך דין זה לא משחק! ההמלצה שלנו –
עו"ד הראל יטיב!

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

המטרה של ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי היא להגן על העובדים במקרה של תאונת עבודה או במקרה של מחלה ולדאוג לכךביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי שתהיה להם משכורת גם במקרה של אובדן כושר עבודה. ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי לרוב נרכש על ידי המעביד ומעניק שכבת הגנה לעובדים אשר נפגעו במהלך עבודתם. רוצים לדעת עוד על ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי? המשיכו לקרוא ולמדו עוד על הנושא.

מהu בעצם ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי?

ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי (או ביטוח אובדן עבודה קולקטיבי) הוא ביטוח אשר מבטח יחדיו יותר מ-50 אנשים שלהם מאפיינים משותפים או קבוצה גדולה של עובדים. המבוטחים מקבלים מהמבטחת (חברת הביטוח) פוליסת ביטוח עם אותם תנאים ולמעשה הם משתמשים בכוח הרכישה הגדול שלהם (לעומת פוליסה פרטית, קרי, לאדם יחיד).
בביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי חברת הביטוח מכניסה לפוליסה את כל המבוטחים מבלי בדיקה מוקדמת של מצבם הרפואי, טרם רכישת פוליסת הביטוח.

לפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי ישנם, לרוב, ארבעה שותפים:

  • הבעלים של הביטוח – זהו בדרך כלל המעסיק אשר רוכש את פוליסת הביטוח עבור העובדים שלו.
  • סוכנות ביטוח – סוכנות הביטוח למעשה עושה עבור המעסיק את כל הקשור לתנאי הביטוח.
  • חברת ביטוח – לפי המידע שקיבלה מסוכנות הביטוח, חברת הביטוח היא זו שמנפיקה את פוליסת הביטוח.
  • המבוטחים – אלו קבוצת העובדים אשר בוטחו תחת הפוליסה של ביטוח אובדן עבודה קבוצתי.

התוקף החוקי של ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי. התוקף החוקי וההסדרה של ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי מגיע מכוח תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח) (ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי) , התשס"ז – 2006.
על המעסיק, הבעלים של הביטוח, יש חובה ליידע את כל המבוטחים על כך שהם מבוטחים בביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי ואף לספק לכל אחד מהם העתק של הפוליסה.

עם זאת, מעסיקים רבים אינם עושים זאת ולמעשה עובדים רבים כלל אינם יודעים שהם מבוטחים בפוליסה כזו. לכן, כאשר עובד שעובד בחברה גדולה נפגע במהלך עבודתו, חשוב לבדוק אם הוא מבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי.

מה היקף הכיסוי של ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי?

בדרך כלל פוליסות של ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי מכסות פגיעות בעבודה כמו: תאונות עבודה, פגיעות פיזיות ופגיעות נפשיות. התשלום בפוליסות אלו בדרך כלל יהיה כאשר אובדן כושר העבודה של העובד הנפגע הוא מעל 75%, אולם, ישנן פוליסות ביטוח אשר מספקות פיצוי גם כאשר אחוזי הפגיעה הם נמוכים יותר.

חשוב לציין שפגיעה כתאונת עבודה יכולה להיות גם בדרכו של העובד למקום העבודה או בחזרה ממנו, ולא רק במקום העבודה הפיזי.
לרוב, במרבית פוליסות הביטוח עבור אובדן כושר עבודה קבוצתי, התשלום החודשי יתחיל לאחר שלושה חודשים. ישנן מגוון רחב של פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה וכל חברת ביטוח מציעה דברים שונים, לכן זה מאוד חשוב לבחור את הפוליסה הנכונה. חלק מחברות הביטוח יאפשרו אחוזי אובדן כושר עבודה נמוכים יותר מאובדן כושר עבודה מלא (75%), חלק מחברות הביטוח יתחילו לשלם את הפיצוי החודשי לאחר תקופה קצרה יותר משלושה חודשים. חלק מהפוליסות יאפשרו קבלת פיצוי רק כאשר העובד הנפגע יוכל להוכיח שהוא לא יכול לעבוד כלל, בשום מקצוע וחלק מחברות הביטוח ינפיקו פוליסות ספציפיות למקצוע בו העובד עוסק. כלומר, מספיק שהעובד לא יוכל יותר לעסוק במקצוע הספציפי שלו, עקב אובדן כושר העבודה, בשביל לקבל פיצוי דרך הפוליסה.

ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי נרכש על ידי המעסיק לקבוצה של עובדים אשר מבוטחים יחד באותה פוליסה ועם אותם תנאים, ללא הגשה של מסמכים רפואיים טרם החתימה על הפוליסה. על המעסיק ליידע את העובדים שיש ברשותם ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי וכן לספק להם העתק של הפוליסה.

אם אתם עובדים בחברה גדולה ונפגעתם בתאונת עבודה או מחלת מקצוע, יש תחילה לבדוק אם אתם מבוטחים בביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי. בנוסף, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום של תאונות עבודה בכדי לקבל ייעוץ מקצועי וכן בכדי לוודא שכל הזכויות שלכם ממומשות במלואן.

ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי

כדי לא להישאר לבד בוועדת החלטות לגבי הזוכיות הרפואיות פונים לעו"ד הראל יטיב!
השאירו פרטים וקבלו הצאת מחיר שלא תוכלו לסרב

משרד עו״ד הראל יטיב

מומחים לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!